Złoto koloidalne – jak wybrać bezpieczny produkt?

Gdy mamy problemy ze zdrowiem, w pierwszej kolejności sięgamy po medykamenty przepisywane przez lekarza lub dostępne bez recepty. Okazuje się jednak, że istnieją środki alternatywne, które w medycynie stosowane są od stuleci. Jednym z nich jest złoto. Jaki rodzaj złota wybrać, by było bezpieczne dla naszego zdrowia?

Złoto koloidalne – jeden produkt, wiele zastosowań

Złoto koloidalne jest produktem farmaceutycznym dostępnym bez recepty. Sporządza się go z drobnych cząsteczek złota oraz wody destylowanej. Struktura cząsteczek złota jest łatwo przyswajalna przez komórki naszego organizmu. Preparat ze złota jest całkowicie pozbawiony zapachu i smaku. Może być stosowane zewnętrznie lub wewnętrznie, chociaż złoto koloidalne do picia jest dostępne wyłącznie na receptę [1].

Złoto może być jedzone – drobinki złota można znaleźć w produktach takich jak czekolady czy jako dekoracja w deserach. Tworzy się z nich drobne płatki lub listki. Popularną metodą spożywania złota jest dodawanie go do alkoholu – jego śladowe ilości w żaden sposób nie wpływają na stan organizmu. Najchętniej złoto koloidalne stosowane jest w kosmetykach – dodawane jest do kremów i masek. Samo złoto koloidalne w postaci wcierki stosowane jest do pielęgnacji twarzy i jako środek na zmiany skórne [1].

Złoto koloidalne jest prawdziwym panaceum na wiele dolegliwości – w użytku zewnętrznym pomaga leczyć problemy skórne, jest skuteczne e walce z trądzikiem, ale radzi sobie również z problemami natury emocjonalnej. Jest zapisywane w przypadku depresji, fobii czy stresu.

Mądry wybór

Prawdziwe złoto koloidalne jest wodnym koloidem nanocząsteczek złota o wymiarach około 5-15 nm. Występują one pod postacią niejonowych drobinek metalu. Cząsteczki złota są zawieszone i rozpuszczane w demineralizowanej wodzie, co sprawia, że nie łączą się z jej cząsteczkami. Niestety, złoto koloidalne nie zawsze sprzedawane jest w czystej postaci. Możemy spotkać dwie jego wersje: jonową i niejonową. Znaczna część złota koloidalnego ma postać jonową, ponieważ jest tańsza. Okazuje się jednak, że ta postać jest mniej efektywna niż niejonowe złoto koloidalne. Różnią się jakością, ale również wydajnością – w jonowych produktach znajdziemy znacznie mniej cząsteczek złota niż w przypadku złota niejonowego.

Szukając odpowiedniego złota koloidalnego zwróćmy również uwagę na to, w jakim opakowaniu jest przechowywane. Koloidy powinny być przechowywane w grubych, ciemnych butelkach, które uniemożliwią dostęp światła do roztworu.

Więcej na temat zdrowia przeczytasz na adamed.expert

Bibliografia:

  1. Hamann B. Złoto koloidalne. Szlachetne panaceum. Białystok 2016. Wydawnictwo Vital; s: 15, 21, 22.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here